



19 maja w największej sali naszej szkoły… zebrało się tyle osób, że musieliśmy uruchomić strategiczne rezerwy krzeseł! 🪑 Wczorajsze spotkanie z przedstawicielami Uniwersytet Jagielloński (w ramach projektu PER ASPERA AD ASTRA pod patronatem NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej „Welcome to Poland”) zgromadziło chyba więcej uczestników niż przeciętna rada pedagogiczna (i obeszło się bez głosowań!) 🙂.
Nasi goście udowodnili, że Kraków jest bliżej, niż nam się wydaje, a bogata oferta UJ może przyprawić o pozytywny zawrót głowy. Była to genialna okazja, aby u samego źródła sprawdzić, co polskie uczelnie mają do zaoferowania naszej młodzieży.
Kiedy przeszliśmy do najważniejszego, czyli spraw formalnych i finansowych, z języka urzędowego na ludzki przetłumaczyliśmy:
👉 z czym dokładnie je się proces rekrutacyjny,
👉 jak bezboleśnie przełożyć węgierską maturę na polskie punkty w rekrutacji
👉 jak ogarnąć uczelnianą papierologię (a właściwie internetologię, bo rekrutacja odbywa online) i nie zwariować.
Pytaniom i indywidualnym wątpliwościom delegacja UJ dzielnie stawiła im czoła po prezentacji czy później podczas rozmów kuluarowych.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Uniwersytetu Jagiellońskiego za anielską cierpliwość i merytoryczną wiedzę, a uczniom i rodzicom – za fantastyczną frekwencję! Jesteśmy przekonani, że był to świetnie spędzony czas, a niektórzy po cichu już zaczęli pakować walizki na studia! 🎒🎓











